Allianz Türkiye’den Paralimpik ve Dünya Şampiyonu Yüzücü Sümeyye Boyacı Belgeseli: ‘Kulvar’

Allianz Türkiye’nin ana sponsoru olarak desteklediği paralimpik ve dünya yüzme şampiyonu Sümeyye Boyacı’nın hayatı belgesel oldu. Beş yaşında yüzmeye başlayan, karşılaştığı tüm zorlukları azmi ve yaşam enerjisiyle aşarak yüzmede dünya şampiyonluğuna uzanan Sümeyye’nin rekorlarla dolu başarı öyküsü ve 2024 Paris Olimpiyatları hedefine adım adım yaklaştığı hazırlık süreci, Allianz Türkiye tarafından hazırlanan ‘Kulvar’ isimli dört bölümlük belgeselde anlatıldı.

 

100. yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin tarihinde dünya şampiyonu olan ilk kadın paralimpik milli yüzücü Sümeyye Boyacı’nın yaşam öyküsü, Allianz Türkiye tarafından belgesel haline getirildi. Yapımını içerik ajansı Contentinopolis’in üstlendiği ve yönetmenliğini Tugay Güntekin’in yaptığı ‘Kulvar’ isimli belgesel, dört bölümlük bir YouTube içeriği olarak hazırlandı. 

 

Genç sporcunun IDM Berlin Para Yüzme Dünya Serisine hazırlık ve antrenman sürecine odaklanan yapımın çekimleri, Eskişehir, İstanbul, Ankara ve Berlin olmak üzere dört farklı şehirde gerçekleştirildi. Milli sporcunun kariyer yolculuğunda umudunu her zaman güçlü tutarak tüm engelleri aşması ve Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için kota almayı başarma öyküsünü işleyen belgeselin ön gösterimi, Sümeyye Boyacı ile Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı’nın ev sahipliğinde Allianz Tower’da düzenlendi.

 

‘2024 Paris Olimpiyatlarında ülkemi en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyorum’

‘Kulvar’ belgeselinin gösteriminin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sümeyye Boyacı, tüm zorluklarına rağmen kariyer yolculuğunu sürdürmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek şöyle konuştu: ‘Bana göre gerçek başarı, benim mağlubiyetlerle galibiyetler arasında geçirdiğim sürecin ta kendisi. Önemli olan o adımı atmak. Bu yolculukta ter, gözyaşı ve sakatlıklar var. Ama Allianz ile çıktığımız bu yolda da hep söylediğimiz gibi umut her zaman var. Kaybettiğim zamanlarda bile, bu işi ilk günkü gibi çok sevmem ve yola devam edebilmem gerçek başarım. Avrupa şampiyonluğunu ilk defa tattığımda 15 yaşındaydım. Şimdi 2024 Paris Olimpiyatlarında ülkemi en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyorum. Bu yolculukta bana destek olan herkese teşekkür ediyorum.’

 

‘Sümeyye Boyacı gelecek nesiller için kıymetli bir yol açıyor’

Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı ise yaptığı konuşmada, Allianz’ın ‘Birlikte, Umutla’ marka yaklaşımı için Sümeyye Boyacı’nın çok iyi bir rol model olduğuna değinerek şunları söyledi: “Allianz Türkiye ile Sümeyye’nin yollarını kesiştiren iş birliğinin hikayesi, Allianz Grubu’nun Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın ‘Global Sigorta Ana Ortağı’ olmasıyla başladı. Allianz Türkiye olarak biz de spora ve sporcuya olan desteğimizi genişletme hedefiyle, bizlere umudun en güzel tariflerinden birini yapan özel bir sporcu olduğuna inandığımız Sümeyye Boyacı’nın ana sponsoru olduk. Sümeyye’nin yalnızca sporcu kimliğiyle değil, aynı zamanda akademik hayatına verdiği önemle ve çalışkanlığıyla, bu ülkenin yetiştirdiği başarılı genç bir kadın olarak, gelecek nesiller için kıymetli bir yol açtığına inanıyorum. Sümeyye’nin uluslararası arenadaki başarılarına tanıklık etmekten, heyecanını ve gururunu paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Aynı heyecanı ve mutluluğu, başka olimpik sporcularımızla yapacağımız iş birlikleriyle de devam ettirmek istiyoruz. Allianz olarak ‘Birlikte, Umutla’ demeye, toplumsal umudu büyütmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x