Beşiktaş’ta Salih Uçan’dan zemin uyarısı! ‘Kötüye gidiyor’

Salih Uçan, Beşiktaş’ın Kayserispor galibiyetinin ardından soruları cevapladı. Mücadeleyi değerlendiren tecrübeli orta saha, “Bugün kazanmamız gereken bir maçtı. Ligde bir maç berabere kaldık, bir maç kaybettik. O yüzden hemen bu maçı en hızlı şekilde kazanarak atlatmamız gerekiyordu. Maçtan önce kendimize şöyle söylüyoruz; “Taraftarımızla birlikte erken gol bulmak istiyoruz” ama futbolda planlar tutmayabiliyor. Devre arasında gol bulalım maçı çevirmemiz lazım diyoruz. Devre arasından sonra gol yiyoruz. Ama bırakmıyoruz, bırakmamak güzel. Sonuçta bugün kazandık” ifadelerini kullandı.

Gol kaçırmalarının rakiplerin öz güvenini artırdığını belirten Salih Uçan, “Çok fazla gol kaçırdık. Biz gol kaçırınca Anadolu takımlarının öz güveni daha çok artıyor. Erken gol bulamayınca stres oluyor. Biraz gerginlik oluyor ama sonunda kazanınca mutlu oluyoruz” dedi.

Son olarak stadyumda zeminin kötüye gittiğini dile getiren Salih Uçan, “Geçen seneye göre zeminimiz giderek kötüye gidiyor. Buradan söylemiş olayım. Ona dikkat etmek lazım!” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x