Halil Konakçı yine Atatürk’ü hedef aldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ÇEDES projesi kapsamında cami imamlarının okullarda çocuklara ders vermesini savunan ve Şeyh Said’i ‘İslâm Kahramanı’ ilan eden Ankara Melike Hatun Cami’nin, hilafetçi imamı Halil Konakçı, sosyal medya hesabından Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef aldı.

Cumhuriyet ve laiklik karşıtı Konakçı paylaşımında “Öğrencileri eğitmek için okullara hemşire, doktor, polis, afad uzmanı hatta itfaiye eri dahi görevlendiriliyor ama Müslüman ailelerin çocuklarına dinini öğretmek için Diyanet görevlisi bir hocanın okulda görevlendirilmesine karşı çıkıyorlar” dedi.

‘HEYKEL ÖNÜNDE SECDEYE KARŞI DEĞİLLER AMA…’

Paylaşımın devamında Atatürk’ü de hedef alan Konakçı, “Okullarda resmi törenlerde çoçukların heykel ve resimlerin önünde secde ettirilmesine karşı değiller ama vatanımızda yaşamış İslam’a hizmet etmiş değerleri kıyafetleri ile anılmasına ve anlatılmasına karşı çıkıyorlar” dedi.

TEPKİ GÖSTERENLERİ DE ‘İSLÂM DÜŞMANI’ İLAN ETTİ

ÇEDES projesine karşı çıkanları ‘İslam düşmanı’ ilan eden Konakçı, “Sorsan Müslümanlar ama İslam’a dair ne varsa karşılar, düşmanlar. Çatlasanız da patlasanız da; Müslüman ecdadımızın fethedip bizlere armağan ettiği bu topraklarda, fethedildiği ve milli mücadele ruhuyla İslami hizmetin kaldığı yerden devam etmesi için son gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x